Жінка створена природою для продовження роду, тобто для зачаття і подальшого народження здорової дитини. У цьому тонкому і складному процесі відіграють роль безліч чинників, таких як: здоров'я батьків, особливо матері, спадкові, соціальні і психоемоційні проблеми.

У процесі зачаття беруть участь усі репродуктивні органи складного жіночого організму. І поломка в якійсь ланці від моменту запліднення і до розвитку та народження здорового малюка може не дати щастя материнства.
Маткові труби - це тоненькі "трубочки", які з'єднують яєчники з маткою, і саме в них відбувається зустріч сперматозоїда з яйцеклітиною. І, завдяки їхньому просвіту та здатності маткових труб до синхронних скорочень, запліднена яйцеклітина просувається в матку, де починається ріст і розвиток вагітності.
Саме непрохідність маткових труб становить близько 30% жіночого безпліддя. При цьому жінка не тільки довго не може завагітніти, а й може розвинутися позаматкова вагітність, тому що в разі закупорки маткової труби яйцеклітина не може пройти свій шлях і гине або стає причиною розвитку вагітності не в матці.
Причинами трубного безпліддя можуть бути як інфекційні та запальні захворювання, так і гінекологічні операції, зокрема аборти, і операції на органах черевної порожнини, а також ендометріоз і пухлини.
При цьому сама по собі непрохідність маткових труб жінку ніяк не турбує, а проявляється тільки тривалим безпліддям за абсолютно нормального самопочуття, регулярного циклу, хороших аналізів і регулярних статевих контактів без використання засобів проти небажаної вагітності.
Для того, щоб виключити або виявити трубне безпліддя, проводять ультразвукове дослідження просвіту маткових труб - соносальпінгографію, також відому під назвами - ехогістеросальпінгографія, ехосальпінгоскопія, ехогідротрубація.
Соносальпінгографія - це безпечний, найменш травматичний і дуже інформативний метод обстеження. Він не потребує госпіталізації, наркозу і займає всього 10 - 15 хвилин. Під час ультразвукової соносальпінгографії відсутнє опромінення, що не є перешкодою для планування вагітності в тому ж менструальному циклі.

Під час соносальпінгографії в порожнину матки вводять невелику кількість стерильного розчину, і за допомогою апарату УЗД лікар відстежує, як проходить рідина по маткових трубах.
Крім оцінки ступеня прохідності труб під час проведення соносальпінгографії додатково можна виявити й інші патології, як-от: спайки в порожнині матки, дрібні й поодинокі поліпи, новоутворення та інші порушення.
Також соносальпінгографія чинить і деякий лікувальний ефект. А саме, під час проходження розчину по маткових трубах у процесі соносальпінгографії відбувається часткове розсмоктування дрібних спайок, очищення труб від детриту, тобто продукту природного розпаду тканин, активізація бахромок і поліпшення здатності маткових труб до синхронних скорочень. Усе це сприяє ефективному захопленню і просуванню яйцеклітини, а також дає хороший шанс для вдалого зачаття майбутньої дитини.
Проводиться соносальпінгографія після закінчення менструації до періоду овуляції.
Перед проведенням соносальпінгографії необхідно виключити або пролікувати запальний процес піхви та шийки матки, 2 дні перед процедурою дотримуватися певної дієти, у день проведення соносальпінгографії обов'язково поснідати та випорожнити кишечник. Будь-яких складних обстежень і тривалих підготовок перед соносальпінгографією не потрібно.
Якщо за умови регулярного статевого життя без запобігання у вас не настає вагітність протягом 1 року, записуйтеся на прийом до грамотного гінеколога для з'ясування причин відсутності зачаття, серед яких може бути і трубне безпліддя. Тоді лікар дбайливо й акуратно проведе перевірку прохідності маткових труб методом соносальпінгографії.
0 коментарів