Досить часто на рекламних плакатах, а також у переліку послуг муніципальних та приватних клінік зустрічається така процедура, як УЗД молочних залоз. Але, на жаль, не всі представниці прекрасної статі розуміють, навіщо взагалі потрібне таке дослідження, кому, коли і як його проходити. Ця стаття є своєрідним лікнепом для кожної жінки, якій не байдуже її власне здоров'я.

Що таке УЗД молочних залоз?

Узі молочних залоз, коли робити УЗД молочних залоз, УЗД молочних залоз Запоріжжя, коли потрібно робити УЗД молочних залоз, коли краще робити УЗД молочних залоз.

Ультразвукова діагностика має особливу популярність у лікарів, оскільки саме з її допомогою можна отримати досить повну інформацію про стан певних органів, не вимагаючи від пацієнтів значних вкладень або складної підготовки. Для самих пацієнтів плюсами є: безболісність, нешкідливість, ефективність, швидкість отримання результату та доступність.

Що стосується УЗД молочних залоз (ехомамографії, ультразвукової мамографії), то даний метод діагностики – це не що інше, як інструментальний спосіб дослідження структури грудей та навколишніх лімфатичних вузлів, що дозволяє виявити наявність патологічних змін у їх анатомії, а також спостерігати раніше виявлені утворення.

У нашій клініці є ультрасучасний апарат УЗД. Апарат УЗД GE Versana Essential з кольоровим монітором високої роздільної здатності та діагоналлю понад 15 дюймів надає можливість виявити навіть найдрібніші новоутворення у молочній залозі. Крім того, що він відтворює надзвичайної чіткості картинку, він також має функції доплерометрії, що дає можливість на власні очі бачити кровотік м'яких тканин обстежуваного органу для більш точної постановки діагнозу.

За яких захворювань рекомендують робити УЗД?

Не багато хто знає, але в деяких випадках цей метод діагностики рекомендований і сильній половині людства. Помилкова чи справжня гінекомастія – основне показання.

Що стосується жінок, то проведення дослідження молочних залоз ультразвуковим методом рекомендовано у таких випадках:

  • пальпація кіст та інших утворень;
  • наявність грудних імплантів;
  • вагітність та годування;
  • менопауза;
  • травми з пошкодженням грудей чи грудної клітки.

У деяких випадках цей вид дослідження доповнює рентгенівську мамографію. Найчастіше у разі наявності кіст або утворень, а також у період попередній менопаузі.

З якого віку та як часто потрібно робити профілактичне УЗД?

Про необхідність і користь профілактиці знають навіть малюки, тому не потрібно чекати на тривожні дзвіночки, що свідчать про прогрес захворювання. Навіть за відсутності відчутних змін у молочних залозах процедуру ультразвукової діагностики необхідно регулярно проходити.

УЗД молочних залоз Запоріжжя, коли потрібно робити УЗД молочних залоз, коли краще робити УЗД молочних залоз.

Що стосується відповіді на запитання: як часто потрібно проходити профілактичний огляд за допомогою даного методу, більшість мамологів рекомендують жінкам, починаючи з 18 років і не досягли 35 річного віку, робити це щорічно або хоча б раз на два роки. Жінкам, які переступили 50-річний рубіж, слід вдаватися до діагностики двічі на рік. Крім того, процедура просто необхідна за наявності перерахованих раніше показань.

Як правило, найбільш об'єктивний результат даний метод діагностики дозволяє отримати в першій половині менструального циклу, з 5 по 9 день.

Яких захворювань можна уникнути, якщо вчасно перевіряти молочні залози?

Вчасно зроблене УЗД молочних залоз дозволяє на ранніх стадіях виявити наступні захворювання:

  • мастит та наступний за ним абсцес молочної залози;
  • мастопатію;
  • кісту;
  • злоякісне новоутворення.

А чи ви давно проходили огляд?


Інна Курило

Приватний запорізький гінеколог найвищої категорії з багаторічним досвідом роботи.

0 коментарів

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *