Усі хочуть бути здоровими, але не всі регулярно проходять профогляди.
А скільки разів у житті ви особисто відвідували гінеколога з профілактичною метою?
А тепер порахуйте, скільки разів ви робили кольпоскопію і як давно?
Коли я ставлю таке запитання жінкам, які звернулися до мене вперше, багато хто запитує мене — а що це таке?
Звідси напрошується лише один висновок – жінка відвідувала лікаря гінеколога або не має необхідної апаратури - кольпоскоп, або лікар не знає як проводиться кольпоскопія. Адже в наш час це дуже важливо. Чому? Та тому, що практично всі зміни на шийці матки, крім раку, не викликають дикомфорту та скарг у жінки. І, на жаль, може бути не видно лікаря без спеціальної апаратури.
Я у своїй практиці користуюся сучасним кольпоскопом з точною німецькою оптикою та цифровою відеокамерою. Це дозволяє мені під багаторазовим збільшенням своєчасно виявити навіть незначні зміни на шийці матки у пацієнток. А мої пацієнтки, своєю чергою, на екрані разом зі мною теж бачать свою проблему.
Далі в процесі лікування я знову-таки разом із пацієнткою стежу за динамікою одужання.
Цей метод дослідження абсолютно нечутливий та нетравматичний для пацієнтки.
Для правильної оцінки стану судинної мережі шийки матки, повноцінного та детального виявлення ерозії, дисплазії, лейкоплакії або злоякісного процесу проводяться проби з 3% оцтом і водним розчином Люголя. Це може викликати у пацієнтки легке відчуття «пощипування». Якщо у вас є алергія на йод - обов'язково попередьте лікаря, щоб після контакту з розчином Люголя, що містить мікродози йоду, у вас не виникло алергічних проявів.
Жінки із захворюваннями шийки матки дуже часто страждають безпліддям, хронічними запаленнями матки та придатків, порушеннями циклу, статеві контакти у них супроводжуються кров'янистими виділеннями. А наявність ерозії чи дисплазії майже завжди пов'язані з вірусом папіломи людини чи іншими не менш небезпечними прихованими статевими інфекціями.
Я сподіваюся тепер вам стало зрозуміло навіщо потрібно проходити повноцінний огляд у гінеколога, який обов'язково включає відеокольпоскопію. І робити це треба 1 раз на півроку.
Бажаю вам, щоб ви завжди були здорові. Адже всі щасливі, коли мають здорову дружину, маму, бабусю, дочку чи онуку. Пам'ятайте про важливість свого здоров'я не лише для вас, а й для ваших рідних, близьких та коханих людей.
0 коментарів